Przejdź do treści

SunClever Pompy Ciepła

SunClever Pompy Ciepła
Strona główna » Wiedza » Ile kosztuje pompa ciepła?

Ile kosztuje pompa ciepła?

Nowoczesne i ekologiczne źródła ogrzewania zyskują coraz większą popularność. Gwarantują one bowiem oszczędność pieniędzy i wygodę. Jednym z ciekawszych rozwiązań, na które mogą zdecydować się właściciele domów, są pompy ciepła. Cena ich instalacji jest zależna od wielu czynników, ale całkowity koszt inwestycji stosunkowo szybko się zwraca. Właśnie dlatego jest to jedna z bardziej opłacalnych możliwości.

Od czego zależny jest koszt inwestycji?

Przed szczegółową analizą ceny danej inwestycji, konieczne jest sprawdzenie danych technicznych budynku. Nawet domy jednorodzinne o zbliżonej powierzchni mogą mieć inne zapotrzebowanie na ciepło. Kluczowa jest jakość ocieplenia, stolarki okiennej oraz użytych do budowy materiałów. W przypadku nowego budownictwa straty ciepła są zazwyczaj niewielkie, więc dobranie pompy o odpowiedniej mocy staje się łatwiejsze. Dlaczego jest to tak istotne, jeśli chodzi o ustalanie kosztów? Ponieważ cena pompy ciepła może przesądzać o tym, czy dana inwestycja będzie opłacalna. Dziś nowoczesne modele tego typu urządzeń mogą kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ostateczny koszt pompy ciepła zależny jest jednak nie tylko od jej mocy, ale też źródła energii, producenta oraz różnego rodzaju zastosowanych udogodnień.

Montaż oraz dodatkowe materiały

Obliczenie całkowitego kosztu inwestycji wymaga nie tylko uwzględnienia pompy ciepła. Ceny instalacji obejmują także robociznę oraz niezbędne do wykonania montażu materiały dodatkowe. Na rynku nie brakuje firm oferujących atrakcyjne stawki. Przed przystąpieniem do współpracy warto jednak sprawdzić, czy dane przedsiębiorstwo jest godne zaufania. Będą świadczyły o tym chociażby wcześniejsze realizacje oraz opinie klientów. Kolejnym ważnym czynnikiem jest oferta danego wykonawcy. Nie wszyscy dają na swoje usługi gwarancję. Nasi klienci mogą liczyć nie tylko na wsparcie po montażu, ale również test sprawności tuż po instalacji. Cena robocizny oraz materiałów dodatkowych jest w dużej mierze uzależniona od wybranego modelu pompy. Urządzenia powietrzne są znacznie mniej wymagające pod względem instalacji, a więc koszt całej inwestycji jest w ich przypadku mniejszy niż przy wyborze wariantów wodnych czy geotermalnych. Nasi klienci przed przystąpieniem do realizacji otrzymują indywidualną wycenę inwestycji.

Możliwości dofinansowania

Koszt pompy może przekraczać możliwości inwestorów. Nie oznacza to jednak, że muszą oni rezygnować z odnawialnego źródła ciepła. Liczne opcje dofinansowania inwestycji mogą być ciekawą możliwością dla wielu właścicieli domów jednorodzinnych lub innych budynków mieszkalnych. Nasi specjaliści podpowiedzą, gdzie i kiedy złożyć odpowiednie wnioski, aby uzyskać pomoc finansową w realizacji projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *